Ana sayfaSağlık

Ayran Diyetinin Kuralları Nelerdir?

ayran diyeti (1)

Ayran Diyeti

Günümüzde ayran diyeti oldukça sık karşılaşmakta olduğumuz bir diyet olmaktadır. Bu diyete göre kilolarından şikayetçi olan kişiler için kilo vermek amacıyla diyet uygulanabiliyor.

Fakat bu diyetin yanı sıra egzersiz ve bol su tüketmekte gereklidir. Bahsedeceğimiz ayran diyet sayesinde tamamen çorba ile kilo vermek amaçlanmaktadır. Fakat bu diyeti uygulamak isteyen kişiler mutlaka bir diyetisyen ile konuşmalı ona göre  işe koyulmalıdır. Kişinin kendi kafasına göre bu türden diyetler yapması uygun değildir. Öncelikle sağlık yönünden bir diyetisyenle görüşülmesi uygun olmaktadır.

Ayran Diyetinin Kuralları Nelerdir?

 

Ayran diyet günümüzde uygulanmakta olan diyetler arasında yerini almıştır. Bu diyete göre diyeti iki gün uygulamak gereklidir. Dilerseniz iki gün üst üste de bu ayran diyet uygulayabilirsiniz fakat ilk uyguladığınızda Muhtemelen vücudumuzdaki atıklar yüzde 75 ile 80 arasında azalacaktır. Bunun yanında 2. gününde ise yüzde 25 oranında azalma meydana gelir.

Ayran diyeti şok diyetler arasında yer alan bu diyet listesi günümüzde karşılaşılan şok diyetlerin yanı sıra karşımıza çok fazla çıkar. Bu sebeple ilk olarak bir uzman diyetisyen ile böyle bir ihtiyacınız olduğu konusunda görüş alın.

Sizde eğer kilo vermek istiyor iseniz bu diyet listesi sayesinde kilo verme şansınsa sahip olabilir, sağlıklı bir yaşam sürme konusunda hedefinize yaklaşabilirsiniz. Bu diyet konusunda tüm bilgiler sizler için kaliteli bir şekilde size sağlık bilgileri kullanılmaktadır.

Ayran diyeti günümüzde oldukça sık karşılaştığımız bir diyet şeklidir. Bir diyet listesinde yer alan bu besinler sağlıklı yaşam için ideal bir besin olmaktadır.

 

Ayran Diyeti

Ayran diyetinde kahvaltıda

  • Bir dilim az yağlı peynir
  • Biraz Salatalık ve domates
  • Haşlanmış yumurta
  • Ve kepek ekmeği olmakta

İki gün boyunca kahvaltı menüsü tamamen aynı olmaktadır fakat kahvaltıdan sonra her 2 saatte bir ayran çorbası içmeniz gerekiyor.

Ayran Çorbası Nasıl Yapılır?

Ayran çorbası yapımında kullanılacak malzemeler şöyledir

  • Evde hazırlanmış ayran
  • İki tane salatalık
  • Buğday
  • Nohut
  • Baharat

Bundan önce 4 kaşıkla otur mutlaka suya bırakarak aramanız gereklidir Daha sonrasında ise aynı şekilde buğdayları haşlayın. Evde hazırlamış olduğunuz Iron de içine dökerek bunları karıştırın ardından ise salatalıkları rendeleyin bu karışımın üzerine sildiğimiz baharatları ekleyerek diyet çorbası hazır olacaktır.

Comment here