Ana sayfaOyun

Batak Oyunu Stratejileri

Batak Oyunu Stratejileri

 

Batak, strateji oyunu sevenler için oldukça ideal bir tercih olacaktır. Ancak oyunu başarılı bir şekilde devam ettirebilmek için bazı taktiklerin çok iyi bilinmesi şarttır. Öyle ki bu oyun kimi zaman kahvelerin, kimi zaman öğrenci yurtlarındaki öğrencilerin kimi zamanda sıcacık bir aile ortamının vazgeçilmez parçalarından biri haline gelmiştir. Özellikle de yeni üniversite kazanmış gençlerin bu oyunu bilmiyorlarsa öğrenmeleri şarttır. Çünkü bazı ortamlarda sık sık arkadaşlarınız tarafından bu oyunun oynadığını görmeniz kaçınılmaz olacaktır. Peki batak oyunu stratejileri nelerdir? Batak oyunu nasıl oynanır? Aslına bakıldığında her batak türünün kendisine göre farklı kuralları vardır. Bu nedenle de kesin bir kuraldan söz etmek mümkün değildir. batak oyna seçeneklerinin bulunduğu internet sitelerinde genellikle bir kurallar bütünü vardır. Oyunu oynamaya başlamadan önce mutlaka kurallar iyice okunarak, kavranmalıdır.

Oyun hakkında bilinmesi gereken en önemli kural, 52 kart kuralıdır. Yani oyun 2 kartla başlar. Bu deste içerisinde karo, maça, kupa ve de sinek kızı olmak üzere 5 farklı seri yer alır. Oyundaki kartların büyükten küçüğe doğru sıralaması aslına bakıldığında en önemli kurallardan biri olarak bilinir. Bu sıralama türe göre as, papaz,kız ve vale şeklinde iken, rakam bazında 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3 ve 2 olarak belirlenir. Süreç boyunca masaya bıraktığınız kartları bir önceki hamleden daha yüksek olarak belirlemelisiniz. Yükselterek oynama yapıldığında, daha çok el kazanma fırsatı elde etmek de kaçınılmaz olacaktır. Bu oyunu çok sevdiğiniz takdirde internetsiz batak oyna seçeneklerini değerlendirerek de, her daim oynama imkanı elde edebilirsiniz.

Bilindiği gibi günümüzde insanların büyük bir kısmı, yoğun ve yorgun geçen bir hayat temposunun ardından, gün sonunda oyun oynayarak sosyal bir aktive gerçekleştirmek isterler. Bazı zamanlarda ise yalnız başına oyun oynamanın keyfi paha biçilemez olacaktır. Böyle durumlarda yine internet üzerinde yer alan robotla batak oyna seçeneklerinin değerlendirilmesi şarttır. Oyunu cihazlarınıza  indirerek bilgisayar ortamında kendinize ekip kurabilir ya da sosyal mecralarda oyun oynayarak kendinize yeni oyun arkadaşları da edinebilirsiniz.

Comment here