Ana sayfaModa

İş Yemeğine Giderken Ne Giyilir?

iş yemeği

 

Kadınlar her zaman olduğu gibi iş yemeği gibi organizasyonlara katılırken de şık görünmek ister. Ancak böyle durumlarda çoğu zaman neyi nasıl giyeceğimizi bilemeyiz. Bu konuda daha deneyimli olmak ve eşsiz bir kombin tasarlamak içinse moda konusunda deneyimli olmak şarttır. Peki iş yemeğine giderken ne giyilir? İş yemeği aslına bakıldığında son derece samimi olmasına karşın, resmi ve de ciddiyet gerektiren bir ortamdır. Bu nedenle kıyafette tercih edilen renk tonları büyük önem taşır. Her şeyden önce tercih ettiğiniz renk tonunun karşınızdaki insanlarda olumlu etki oluşturmasına bir hayli önem göstermelisiniz. Mesela siyah her kadının tercih ettiği, iş yemeklerinde de kullanılabilecek klasik bir renktir. Fakat klasiklerin dışına çıkarak biraz daha ön planda olmak istiyorsanız o halde siyah tonlarını bir nebze de olsun kenara bırakmanız şart.

İş yemeği denilince akıllara direk olarak takım elbiselerden yapılmış kombinler gelmektedir. Ancak takım elbise sizinle aynı organizasyona katılacaklar için de bir seçenek olacaktır. Farkınızı ortaya koymak için daha sportif bir şıklığı tercih etmeniz çok daha doğrudur. Bir yandan da kullanmayı düşündüğünüz parçaların mevsime uygun olmasına da özen göstermelisiniz. Günümüzde kadınları kafasını moda konusunda en çok karıştıran faktör iş yemeğine giderken kot pantolon giyilip giyilmeyeceğidir. Aslına bakıldığında kot pantolonlar zamansız parçalardır. Yani hangi parçayı hangi parça ile birleştirmeniz gerektiğini bilirseniz, her ortama uyum sağlar.

iş yemeği
iş yemeği

İş yemeğine modern bir jean ile katılmak isteyenlerin, kot üzerine pudra tonlarında ya da saks mavisi tonlarında ceket giymesi, bluz olarak da açık tonları tercih etmesi en iyi kombin önerisi olur. Fakat daha klasik bir görünüm tercih etmeyi düşünüyorsanız, bu sezonun da trendlerinden olan ekose tarzı takım elbiseler sizler için ideal olacaktır. Ekose takım elbiselerinizi boğazlı kazaklarınızla ya da dikkat çekici detaylı gömlekler ile birleştirebilirsiniz. İş yemeklerinin olmazsa olmaz parçası elbette ki topuklu ayakkabılardır. Sade ve şık stilettolar ya da modern bir bot ile takım elbise kombininizi de jean kombinizi de mükemmel hale getirebilirsiniz.

Comment here