Ana sayfaModa

Kaş kalınlaştırma yöntemleri nelerdir?

kaş

Zaman içerisinde Kaşların seyrekleşmesi ve dökülmesinin  pek çok sebebi vardır. Bu sebepler arasında bazen kaşları olduğundan daha güzel gösterebilmek için kullanılan makyaj malzemeleri yer alır. Örneğin; kaşları dolgunlaştırarak daha güzel bir biçime sokmak için kullanılan Kaş kalemleri uçlarının Sivri olmasından dolayı kıl köklerine zarar verebilir Bu durum kaşlar üzerinde olumsuz bir etkiye sebep olur. Bu sebeple kaşlarınızı bir makyaj malzemesi ile daha dolgun göstermek istiyorsanız Kaş kalemleri yerine kaç farlarına numaranızı öneririz.

Kaş kalınlaştırma yöntemleri sadece makyaj malzemelerinden oluşmaz.  Bu tür yöntemler sadece günü kurtarmak için yapılır. gün sonunda makyaj sevmediğinden her şey eski haline döner. Zaman içerisinde seyrekleşen kaşları tekrar eski haline döndürmek için kullanılan pek çok yöntem mevcuttur. Şimdi bu yöntemler üzerinde duralım.

Doğal Yöntemler ile kaşlar nasıl kalınlaşır?

Kaşlarınızın zamanda seyrekleşmesine durdurmak ve tekrar eski haline dönmesini sağlamak için ilk olarak beden sağlığınıza dikkat etmelisiniz.  Sağlıklı bir birey olarak günlük su tüketimi ne ve beslenmenize önem verin. Bu şekilde davranarak bedeninizi zinde ve sağlıklı yapacağınız gibi  seyrekleşmiş olan kaşlarınıza da eski görünümü kazandırabilirsiniz. günde en az 2 litre su içilmesi cildiniz ve kaşlarınız için son derece faydalıdır.  Kaşların dolgunlaşması ve kalınlaşarak eski görünümüne kavuşabilmesi A, C, B3 vitaminleri ile doğru şekilde orantılıdır.

Kaşların kalınlaşması için neler kullanılabilir?

Kaş kalınlaştırma yöntemleri arasında akla ilk gelen gıdalardan bir tanesi badem yağdır.  badem yağı besleyici özelliği ile Kıl köklerini besler ve böylece Kaşların daha gür çıkmasına yardımcı olur.  Badem yağını herhangi bir aktarda ya da benzeri bir dükkanda kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca bu yağın ekonomik olması maddiyat açısından bir tercih sebebidir.

Badem yağına ek olarak başka yağlar da Tercih edebilirsiniz. Vazelin, zeytinyağı, Hint yağı tercih edilebilen yağlar arasındadır.  ancak bu tür uygulamalar yatmadan önce mutlaka bir cilt doktoruna görünmenizi tavsiye ederiz. Kullanılan herhangi bir ürün herkeste aynı etkiyi göstermez. Bu yüzden sağlık açısından herhangi bir sorunla karşılaşmamak için en ufak bir sağlık sorununda doktor tavsiyesi önemlidir.

Nelere Dikkat Etmeliyim?

Belirttiğimiz gibi herkesin cilt yapısı farklıdır. Bazı ciltler  hiç kimsenin tepki vermediği maddelere karşı olumsuz tepki verebilir. Bu sebeple kaşlarınızı kalınlaştırmak için kullanacağınız maddeler sizde alerji yapabilir.  Böyle bir olumsuzluğa maruz kalmamak adına ilk olarak uzman bir doktora görünmeli ve uzman doktorun önerisine göre hareket edilmelidir. Şunu da Unutmamak gerekir ki Kaşlarını ile ilgili yaşadığınız problem başka bir hastalık kaynaklı olabilir.  Bu yüzden en ufak bir sağlık problemi nde uzman bir doktorla görüşmek atacağınız en doğru adım olacaktır

.

Comment here