Ana sayfaDiyet

Kontrollü Kilo Verme Nasıl Olur?

Kontrollü Kilo Verme

 

Kilo kaybı önemli bir sağlık hedefi haline gelmiştir. Beslenme ve hareket seviyesi önemli araçlardandır.

Diyet Listesi İçin Nereye Başvurulur

Diyet listesi  talebiniz varsa bunu karşılamak için en sağlıklı mecralar hastaneler, diyetisyenler, diyetle ilgili uzmanlığı olan kişilerdir.  Bu kişilere ne amaçla kilo verdiğinizi de ifade ederek önce gerekli kontrollerin de yapılması sonrası liste hazırlatabilirsiniz. Ayrıca bazı ürünleri takviye olarak kullanmak süreçte size birçok açıdan fayda sağlayabilir. Ancak bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka bir diyetesyenle görüşmeniz ve ihtiyacınız olup olmadığı hakkında bilgi almanızı öneririz. Diyet yaparken tek ürünle uzun zaman diyet yapmak yerine bir denge oluşturarak hem diyet listesi  hem de spor ile kilo vermeyi başarabilirsiniz. Tabiki her şeyden önce konusunda bir uzman diyetisyenle görüşmenizi öneririz.

Ekonomik şekilde besleyici ve lezzetli öğünlerden yararlanmak için sağlıklı gıdalardan temin edebilirsiniz.  Birçok çeşitle sizlere sunulan ürünler, temelde belli bir süre kullanım için ayarlanmaktadır. Örneğin bir hafta için kullanılan ürünler olduğu gibi 30 günlük paket de temin edebilirsiniz. Fonksiyonel gıda ihtiyacınıza karşılık bulmak için doktor kontrolünde bu ürün türlerini alabileceğiniz firmaca belirtiliyor.  Ancak uzun vadede bir diyetisyen ve kontrollerle kilo vermenin kalıcı sonuç için önemli olduğunu da atlamamalısınız.

 Kilo Verme Programı Nedir

 

Diyet listesi kullanımında çeşitli takviyeler eklemek isteyenlerin öncelikle bu ürün içeriği kapsamını bilmesi gerekir. piyasada satılan ürünlerin, tarım ve hayvancılık bakanlığı tarafından kalorisi azaltılmış gıdalar kapsamında kilo vermeye yönelik hazırlanan ürünler olduğu belirtilmekte. Ancak bazı gıda ürünlerinin merdiven altı üretim   düşünmek gerek.

Bu ürünlerin öğün yerini alması nedeniyle  gün içinde ihtiyacınız olan besinlerin önemli bölümünü barındırdığı belirtililiyor.  Karbonhidrat, protein, vitamin ve mineraller bu paketler içinde vardır. Ancak söz konusu sağlık olduğundan dolayı bir ürün kullanmadan önce diyetisyene danışmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Diyet Listesi Ve Doğru Zamanda Değişikliklerin Önemi

Diyet listesi  ve ürün kullanımında kilo verme işlemlerinin sağlıklı devam etmesi için doğru zamanda aralık bırakmak, metabolizmayı şaşırtmak önemlidir. Çünkü sürekli aynı  diyet listesi ya da sürekli aynı ürünü kullanmak, bir süre sonra kilo kaybını durdurabilir.  Hızlı kilo vermemek önemlidir, ancak aynı takviyeleri sürekli yaparsanız bir süre sonra çabalasanız bile kayıp durabilir. Diyet listesi  için başvuru yaparken değişkenlik olacak şekilde ayarlamalarınız olmalı ve ürün kullanımı ile bunun paralelliğini ayarlamalısınız. Tüm bunları en sağlıklı şekilde ayarlamak için uzman bir diyetistenden yardım almanızı öneririz.

 

Comment here